CHROMTech - Povrchová úprava kovů


Povrchová úprava kovů

image

CHROMÁTOVÁNÍ HLINÍKU (PASIVACE)

Na hliníku a slitinách hliníku vytváří slabě irizující vrstvu s vynikající korozní ochranou a nízkým povrchovým odporem. Na povrchu hliníkového obrobku nebo odlitku se chemickou reakcí vytvoří konverzní chromátová vrstva. Tento povrchový film je integrální součástí povrchu kovu. Je jen velmi tenký (obvykle cca 0,25 μm) a je elektricky vodivý.

Používá se jako konečná úprava nebo pod následné organické povlaky. Konečná úprava se provádí pro zlepšení protikorozní odolnosti, přiměřeně napomáhá zlepšit otěruvzdornost a může sloužit také jako dekorativní úprava. Většina organických systémů přímo na hliník dobře nepřilne a je-li výrobek vystaven jakékoli deformaci, barva se sloupne. Stejně tak při poškrábání začne obnažený hliník korodovat, což následně způsobí další odloupávání.

Bezbarvý chromát
 
1. Alodine 400
Konverzní ošetření lehkých kovů bez obsahu chromu. Vhodný pro následný oplach fosfátových vrstev. Při aplikaci ponorem vytváří na lehkých kovech bezbarvé konverzní vrstvy.Ty poskytují vynikající ochranu proti korozi a zaručují velmi dobrý adhezní základ pro následný nátěr . Technický list.

2. SurTec 650
JE pasivace pro Hliník Na Bazi chromu (III). Na hliníku slitinách hliníku vytváří slabě irizující vrstvu s vynikající korozní ochranou nízkým povrchovým odporem <0,8 mOhm / cm. chromitAL ® TCP JE rovnocenná náhrada žlutého zeleného chromátu. Splňuje požadavky Na ochranu proti korozi DLE norem
MIL 5541 MIL-DTL-81706. Technický list.
 
Žlutý chromát
Žlutý chromát pro hliník a slitiny hliníku, vytváří při ponorové, postřikové a nátěrové aplikaci světle až tmavě žluté vrstvy, dobrá přilnavost.

1. Alodine 1200
Používá se k vytváření ochranné vrstvy na hliníku v barvách od duhové po hnědou .Vytvořený povlak minimalizuje korozi a zlepšuje vazbu k nátěru. Technický list.

2. SurTec 655
Vytváří sytě žluté vrstvy ,je velmi vhodný jako přilnavá vrstva pro následné lakování . Minimalizuje korozi . Technický list.

Máte dotaz? Chcete nás poptat?

Informace o stavu zakázek - Příjem a výdej zakázek

image

Mob.: +420 608 658 019
E-mail: info@chromtech.cz


Modlanská 1201/1a Teplice, CZ - 415 01
(bývalý areál Somet)
22800221, DIČ: CZ22800221